“Zlúčenie Tesla?” A čo jeden s Volkswagenom? “

Fúzie medzi obrovskými automobilovými spoločnosťami nie sú ničím novým. Nedávno vytvorená značka Stellantis, únia medzi Groupe PSA a FCA, spojila 14 individuálnych firiem vrátane Maserati a Vauxhall, z ktorých druhá získala iba rodičia PSA pred tromi rokmi.
S výrobcami z celého sveta, ktorí sa snažia spojiť zdroje, náklady na rozvoj a čoraz viac emisií oxidu uhličitého, sa nachádza zmysel v vyhliadke na fúziu medzi výrobcom EV Tesla a Volkswagen Group. Pretože zatiaľ čo tlak do elektrických automobilov VW Group je v súčasnosti plne prebiehajúci, podľa analytikov spoločnosti Jato priemerné emisie flotily nemeckého výrobcu CO2 od marca tohto roku v roku 2021 dosiahli 123,6 g/km.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Tvorcovia automobilov, ktorí sa nedosahujú, s touto flotilou 95 g/km cieľmi čelia veľkým pokutám a niektorými firmami, ako je FCA, už zaplatili za „zhromažďovanie“ emisií s Teslom v nákupe na kompenzáciu potenciálnych sankcií. Partnerstvo VW/Tesla by pravdepodobne malo významný vplyv na emisie flotily Volkswagen Group. Skupina VW Group by medzitým mohla uplatniť svoje prakticky bezprodukčné know-how na autá Tesla.
Existujú aj ďalšie náznaky, že by bolo možné zlúčenie medzi skupinou Tesla a Volkswagen. Boss Tesla Elon Musk nedávno povedal: „Určite nebudeme spustiť nepriateľské prevzatie, ale ak by niekto povedal, že by bolo dobré zlúčiť sa s Teslom, mali by sme túto konverzáciu.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post