„Žiadna dohoda“ Brexit nemohol pridať 10 percent na náklady nemeckých automobilov

dovozné tarify, ktoré by mohli pridať 10 percent nákladov nemeckých automobilov zakúpených v Británii, ak Spojené kráľovstvo opustí EÚ bez obchodu, Berlín. Varoval obchodný orgán.
Ak nie je uzavretá žiadna dohoda, nemecké autá predávané v Spojenom kráľovstve by podľa pravidiel svetovej obchodnej organizácie podliehali zodpovednosti 10 %. Steffen Behm z združenia nemeckých obchodných komôr a priemyslu povedal, že by mal vzniknúť scenár, buď by nemecký vývozca alebo britský dovozca zaplatil poplatok, ale varoval, že „v mnohých prípadoch by dovozca zaplatil colnú daň“.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Nemecko vyviezlo v minulom roku do Veľkej Británie 950 000 automobilov – v hodnote 20,8 miliárd EUR -, takže Briti by mohli zaplatiť ďalších 2,08 miliárd EUR ročne na vrchol súčasných cien, ak nebude obchodovať.
A nie je to len nemecké obchodné orgány, ktoré varujú potenciálne zvýšenie cien. Spoločnosť výrobcov motorových motorov a obchodníkov (SMMT) predtým varovala 2,7 miliardy GBP k nákladom na dovážané automobily s cenou stúpajúcimi o približne 1 500 GBP za vozidlo, by sa malo nezastaviť priaznivá dohoda.
Predpokladá sa, že potenciálne nové tarify by mohli zvýšiť cenu, ktorú spotrebitelia platia za nové vozidlá dovezené do Veľkej Británie z kontinentu, ak značky a maloobchodné siete nedokážu absorbovať dodatočné náklady

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post