Autonómne autá nikdy nebudú existovať, hovorí, že Waymo Boss

plne autonómne autá, ktoré dokážu jazdiť v akýchkoľvek podmienkach a na akejkoľvek ceste bez ľudského vstupu nikdy neexistujú, podľa šéfa vedúcej automobilovej firmy bez vodiča.
Generálny riaditeľ Waymo John Krafcik povedal na konferencii D.Live Conference Wall Street Journal „Autonómia bude mať vždy obmedzenia“.
• Jaguar tímy s Waymo na vybudovanie SUV bez vodiča I-Pace
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Krafcik vysvetlil, ako to nebude trvať nielen desaťročia, kým sa automobily s pokročilou úrovňou vlastného riadenia stanú sa spoločnými na cestách, ale aj keď to tak, nebudú schopní jazdiť bez akejkoľvek formy „interakcie používateľov“.
Jedným z rozhodujúcich dôvodov je skutočnosť, že autonómne automobilové senzory nemusia fungovať primerane v daždivých alebo zasnežených podmienkach, čo je problém, ktorý Krafcik pripúšťa, že si nedokáže predstaviť, že bude vyriešený.
Krafcik opísal vývoj autonómnej automobilovej technológie ako „naozaj, naozaj tvrdý“. Waymo, ktorý tento rok bude mať 10 rokov, trvalo sedem rokov, kým sa svoje prvé autá bez vodiča na cestu, nasledovali dodatočne dva roky na nasadenie malej flotily a potom ďalší rok, aby vyslali 100 áut v tom, čo nazýva úplne autonómne režim. Flotila spoločnosti je teraz 600 silná a pokryla oveľa viac ako 10 miliónov kilometrov na verejných cestách v blízkosti 25 amerických miest.
• Waymo začína testovať autá s vlastným riadením bez toho, aby nikto za volantom
V decembri firma začala postupné zavádzanie platenej autonómnej taxislužby s názvom Waymo One. Funguje to podobným spôsobom ako Uber, pričom zákazníci používajú aplikáciu na predvolanie automobilu, ktoré ich potom odvedie k vybranej destinácii výmenou za poplatok zaplatený prostredníctvom kreditných skóre alebo debetnej karty.
V súčasnosti je Waymo One k dispozícii iba pre niekoľko stoviek vybraných zákazníkov v Arizone. Kvôli experimentálnej povahe technológie majú autá stále ľudských motoristov za volantom, aby zasiahli v prípade núdze.
Myslíte si, že budú niekedy existovať plne autonómne autá? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post