Ford na výstavbu elektrických automobilov na platforme MEB VW v roku 2023

Ford potvrdil, že „navrhne a postaví aspoň jeden vysokohorový plne elektrický automobil v Európe“ pomocou platformy Modular Electric Electric Toolkit (MEB) spoločnosti Volkswagen v rámci niekoľkých nasledujúcich niekoľkých platforiem Electric Toolkit (MEB) v nasledujúcich niekoľkých Roky.
Od roku 2023 sa Ford stane prvým výrobcom mimo skupiny Volkswagen, ktorý použije platformu MEB na dodanie s veľkoobjemovým EV v Európe a očakáva, že dodá oveľa viac ako 600 000 príkladov takýchto automobilov v priebehu šiestich rokov Roky.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Ford znížiť tisíce pracovných miest
Skupina VW investovala do svojej platformy MEB približne 7 miliárd dolárov, vzhľadom na to, že rok 2016 a plánuje v nasledujúcom desaťročí postaviť približne 15 miliónov automobilov. Využívanie platformy spoločnosti Ford je súčasťou vlastnej investície vo výške 11,5 miliárd dolárov do EV; Dúfa, že tento krok mu umožní ponúknuť európskym zákazníkom širokú škálu EV, pričom súčasne plní svoje záväzky týkajúce sa udržateľnosti.
Generálny riaditeľ spoločnosti Volkswagen Dr Herbert Diess komentoval: „Pri pohľade dopredu, dokonca aj oveľa viac zákazníkov a životné prostredie bude mať úžitok z poprednej architektúry EV v priemysle spoločnosti Volkswagen. Naša globálna aliancia začína demonštrovať ešte väčší sľub a my sa naďalej pozeráme na ďalšie oblasti, na ktorých by sme mohli spolupracovať.
„Rozšírenie nášho MEB znižuje náklady na vývoj pre vozidlá s nulovými emisiami, čo umožňuje širšie a rýchlejšie globálne prijatie elektrických vozidiel. To zlepšuje pozície oboch spoločností prostredníctvom väčšej kapitálovej efektívnosti, navyše rast a zlepšujúcu konkurencieschopnosť. “
Dvaja tvorcovia tiež oznámili spoločnú investíciu do autonómnej technologickej firmy ARGO AI. Značky budú mať rovnaký podiel v firme 7 miliárd dolárov, čo im dáva značnú spoločnú väčšinu, ktorá im pomôže rozvíjať svoje vlastné automobilové technológie bez vodiča.
• Najlepšie elektrické autá na nákup
Jim Hackett, generálny riaditeľ spoločnosti Ford, povedal: „Zatiaľ čo Ford a Volkswagen zostávajú nezávislí a tvrdo konkurencieschopní na trhu, spájajú sa a spolupracujú s ARGO AI na tejto rozhodujúcej technológii, nám umožňujú dodávať nepretržité schopnosti, rozsah a geografický dosah.
„Odomknutie synergie v rôznych oblastiach nám umožňuje predviesť silu našej globálnej aliancie v tejto dobe inteligentných automobilov pre inteligentný svet.“
Okrem toho spoločnosť Ford a Volkswagen zopakovali skutočnosť, že v roku 2022 začnú dodávať stredné odberové vozidlá pre globálnych zákazníkov, po ktorých nasleduje komerčné dodávky.

Myslíte si, že partnerstvo medzi spoločnosťou Ford a VW bude dobrá vec? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post