História testu vodiča

Počet mladých motoristov, ktorí absolvujú svoj funkčný jazdný test, je najnižšia po dobu 10 rokov. Podľa ministerstva dopravy 639 797 ľudí do 22 rokov bolo predplatených na predbežnú licenciu v roku 2013 a iba 382 654 získalo úplnú licenciu.
Jedným z dôvodov by mohlo byť závažné náklady na učenie sa riadiť. Potenciálni motoristi musia v týchto dňoch vyhodiť 50 GBP, aby dostali svoju dočasnú licenciu, ale to je len začiatok.
Lekcie jazdy v priemere 24 GBP za hodinu a agentúra Honhive Standards sa predpokladá, že priemerný počet lekcií, ktoré musíte absolvovať, je 47.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Test teórie vás vráti späť 31 GBP, zatiaľ čo funkčný automobilový test stojí až 75 GBP. Pridajte to všetko dohromady a motoristi vychádzajú oveľa viac ako 1 250 GBP za privilégium, že sa dostanú za volant.
Všetky tieto náklady však nezastavili ľudí, ktorí sa učili jazdiť. Vzhľadom na to, že 1935 sa uskutočnilo približne 52 miliónov testov a veľa zmien v tom, čo sa vyžaduje od úspešného kandidáta.
Auto Express zmapoval históriu britského testu jazdy a zmapoval ju na časovej osi nižšie…
• Najkonomómnejšie autá • Najlacnejšie automobily na poistenie
História jazdného testu: Interaktívna časová os
Náš interaktívny časový harmonogram ukazuje zásadné momenty v histórii testu jazdy v Spojenom kráľovstve …

Test jazdy: História
1903 – Prvý vodičský preukaz sa zavádza ako spôsob identifikácie automobilov a ich vodičov. Poplatok, zaplatený za pult na pošte, je päť šilingov – to je dnes rovnocenné 25 GBP.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post