Softvér DeepFake používaný na pomoc s vlastným riadením automobilového vývoja

Cesta k plne s vlastným riadením automobilov vyzerá, že sa v podstate zrýchlil vďaka používaniu softvéru DeepFake, čo je technológia, ktorá dokáže generovať tisíce fotorealistických obrazov v minútach .
Použitie technológie DeepFake naznačuje, že systémy s vlastným riadením sa dá „učiť“ na rozpoznávanie mnohých jazdných prostredí, čo vývojárom umožňuje simulovať rôzne poveternostné podmienky, denné časy, budovy a iné premenné, ako sú zmenené značky cestnej premávky. Tieto simulácie sú fotorealistické, napriek tomu, že sa obmedzujú na virtuálny svet a môžu obnovovať cestné prostredie odkiaľkoľvek na svete.

Autá bez vodiča: Všetko, čo potrebujete vedieť o autonómnej automobilovej revolúcii

Odhalenie autonómnych automobilových systémov rôznym jazdným prostredím je nevyhnutné, pretože každý skutočne samostatný automobil, ktorý môže prísť v budúcnosti, musí byť schopný zvládnuť nekonečne variabilné cestné prostredie, ktoré existujú od hodiny na hodinu po celom svete. Tým, že tieto situácie vynesú z skutočného sveta a do virtuálneho, vývojári sú schopní podstatne urýchliť, ako rýchlo dorazia automobily s vlastným riadením.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Prielom pochádza z firmy Oxbotica so sídlom v Oxforde, ktorá hovorí, že technológia DeepFake dokáže produkovať „tisíce presne označených zážitkov a skúšok a skúšok“, s úrovňou detailov, ktorá obnovuje jednotlivé kvapky na čelných sklastve.
Paul Newman, spoluzakladateľ a hlavný technologický riaditeľ spoločnosti Oxbotica, uviedol, že spoločnosť DeepFakes predstavuje „mimoriadnu príležitosť na zvýšenie rýchlosti a efektívnosti“ vývoja automobilov s vlastným riadením a dodáva, že softvér: „Umožňuje nám otestovať mnoho scenárov, ktoré, čo umožní nám nielen exponenciálne škálovať naše testovanie v reálnom svete; Bude to tiež bezpečnejšie. “
Oxbotica hovorí, že hoci nikdy nebude náhrada za testovanie v reálnom svete, Deepfake naznačujú, že je možné použiť oveľa väčší počet scenárov, ako keby testovanie na cestách boli jediným zdrojom učenia sa výrobcu.
Spoločnosť používa dva rôzne kusy softvéru vo svojich pokusoch s hlbokými frekvenciami, pričom jeden vytvára falošné obrázky a druhá zistí, ktoré obrázky sú skutočné a ktoré sú reprodukcie. Keď detekčný softvér nie je schopný povedať rozdiel medzi skutočným scenárom a vykresleným, softvér na stvorenie sa potom posudzuje pripravený generovať scenáre na „výučbu“ automobilových systémov s vlastným riadením.
Čo sú to hlbokéfakcie?
Deepfakes (slovo je zmesou „hlbokého učenia“ a „falošného“), ktoré sa týkajú významnosti vo vírusových a iných online videách, pričom sofistikovaný softvér umožňuje digitálne uložené tváre ľudí s vysokým stupňom realizmu. . Aj keď sa vyskytli výrazné obavy, ktoré hlboké fláky umožňujú napríklad zahraničné štáty vytvárať falošné videá politikov v kompromisných alebo kontroverzných situáciách, táto technológia sa teraz jednoznačne využíva oveľa pozitívnejšie využitie.

Páči sa vám myšlienka, že automobily jazdia? Dajte nám vedieť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post