Volvo obmedzuje nové vozidlá na 112 mph najvyššiu rýchlosť

Volvo zaviedlo pre všetky svoje nové autá digitálne obmedzenú najvyššiu rýchlosť 112 km / h. Tento krok vyvíja jednu časť bezpečnostného záľubu spoločnosti „Vision 2020“, v ktorom sa značka zameriava na zníženie počtu zabitých alebo vážne zranených cestujúcich v novom Volvo na nulu od roku 2020.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Spoločnosť Volvo uvádza, že hodnota obavy 112 mph (180 km/h) bola vybraná v snahe vyvážiť bezpečnosť pred postojmi kupujúcich. Nemeckí súperi firmy, ako napríklad BMW, ako aj Audi, bežne stanovujú obmedzovače rýchlosti 155 mph a Volvo sa obávali, že jej klientska základňa by sa vyparila, ak by jeho obmedzovač stanovil na národnom rýchlostnom limite.

Top 10 najlepších SUV na kúpu 2022

Okrem obmedzenia priamej najvyššej rýchlosti svojich nových automobilov plánuje spoločnosť Volvo na svoje budúce modely zaviesť ďalšie ďalšie technológie obmedzujúce rýchlosť. Patria sem „inteligentná kontrola rýchlosti“, ktorá obmedzuje rýchlosť vozidla podľa podmienok cesty, ako aj systém „geofencing“, ktorý okamžite obmedzuje rýchlosť vodiča v nemocniciach a školách.
Podľa Volvo, nad špecifickou rýchlosťou, súčasná inovácia pomoci vodičom už nie je účinná pri prevencii vážneho zranenia alebo smrti v prípade nehody. Švédske firmy ponúkajú údaje z Národnej diaľnice, ako aj administratíva zabezpečenia webovej prevádzky, ktoré ukazujú, že v roku 2017 bolo 25 % všetkých úmrtí na webovej premávke v USA spustených extrémnou rýchlosťou.
Volvo sa tiež plánuje vysporiadať s problémami intoxikácie vodiča, ako aj rozptyľovaním vodičov, pričom obidva uznáva rovnako závažné spúšťače smrti, ako aj zranenia na ceste. Zahŕňa to systém, ktorý využíva fotoaparáty v aute, ako aj iné palubné senzory, aby zistili, či intoxikovaný ovládač riadi nepravidelné, reaguje pomaly alebo už nie je v plnom riadení riadenia. Auto, ak je to potrebné, bude schopné bezpečne zastaviť vozidlo ako poslednú možnosť.
Håkan Samuelsson, generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars, povedal: „Chceme začať rozhovor o tom, či tvorcovia vozidiel majú právo alebo možno aj zodpovednosť za založenie inovácií vo vozidlách, ktoré upravujú správanie ich vodiča, zaoberať sa vecami, ako je rýchlosť, intoxikácia alebo intoxikácia alebo rozptýlenie. Nemáme pevnú odpoveď na túto otázku, ale veríme, že by sme mali prijať vedenie v diskusii a byť priekopníkom. “

Aké sú vaše názory na nový obmedzovač rýchlosti spoločnosti Volvo? Pochopme v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post