Ferrari 250 GTO by mohol byť najdrahším autom na svete s cenovou značkou 45 miliónov GBP

Špecialista Ferrari so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorý uviedol Ferrari 250 GTO z roku 1962, ktorý by sa mohol stať najdrahším autom na svete, vďaka cenovej značke 45 GBP milión.
Keby sa táto vznešená požadovaná cena realizovala, zatienila by súčasný rekord pre auto predávané pri dražbe s výraznou maržou – 23 miliónov GBP bolo v roku 2014 vyplatených za ďalších 250 GTO, ktoré predal Bonhams počas týždňa Monterey Car. Rekord pre najdrahšie auto, aké kedy sa predali, je samozrejme trochu ťažšie určiť, pretože presné čísla zapojené do súkromného predaja sú zriedka zverejnené. Niet pochýb o tom, že na 45 miliónov GBP by však táto Ferrari bola alebo bude mať.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Tento konkrétny príklad prichádza s veľmi zvláštnym rodokmeňom. Dokončené v kovovej modrej s bielym pruhom, bol dokončený v marci 1962 a stručne použil na vývojové účely Ferrari v Monze. Je to druhý z 39 postavených automobilov, ale toto má rozlíšenie, že je prvou 250 GTO, ktorá sa má pretekať. V roku 1962 bol predaný do súkromných rúk a zúčastnil sa na tomto roku 12 hodín Sebringu. V pohybe Phil Hill a Olivier Gendebien skončil prvý v triede a celkovo druhý.
• Najdrahšie autá, aké sa kedy predali v aukcii
Neskôr v tom roku sa auto dostalo do Le Mans, vložilo tretie miesto vo svojej triede a celkovo skončilo šiesty. Prevažná väčšina jej profesionálnych vystúpení na trati sa zúčastnila Spojených štátov pred svojím posledným v roku 1965, pričom túto ročnú turistickú trofej vyhrala svoju triedu na Medzinárodnom týždni rýchlosti Bahamy v Nassau.
Odvtedy auto obchodovalo s rukami mnohokrát, objavili sa na Concours Events, Goodwood Revival a naposledy, ktoré sa objavujú v múzeu nadácie Simeone vo Philadelphii.
250 GTO sa dôsledne umiestni ako jedno z najvyhľadávanejších zberateľných automobilov. Použitím 3,0-litrového V12 s 300 koní a s hmotnosťou iba 880 kg suchého bol schopný maximálnej rýchlosti 174 mph. Úplné rozdelenie rozsiahlej histórie vozidla je k dispozícii na Talacrest.
Bola by 250 GTO na vašom nákupnom zozname, ak by ste narazili na jackpot Euromillions? Dajte nám vedieť v komentároch …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post