Elektrické automobily Mercedes Electric Automobile Battery Plan

Elektrické automobily používajú drahé kovy zriedkavých zemín, ako je kobalt, pri stavbe svojich batérií a Mercedes teraz vyrábajú rastlinu, ktorá pomáha obnoviť niektoré z týchto zdrojov, aby sa EV stala udržateľnejšími a viac udržateľnými a viac priateľský k životnému prostrediu.
Na začiatku v roku 2023 bude schéma recyklácie spoločnosti Mercedes spočiatku pilotným programom s ročnou kapacitou 2 500 ton. Spoločnosť Mercedes však uviedla, že sa plánuje druhá etapa, keď sa obnovené materiály použijú na výrobu až 50 000 batériových modulov pre nové vozidlá Mercedes EQ. Očakáva sa, že rýchlosť výťažku pre materiál batérie v závode bude nad 96 %.

Najlepšie elektrické automobily na kúpu 2022

Jörg Burzer, muž zodpovedný za divíziu výroby a riadenia dodávateľského reťazca pre spoločnosť Mercedes, uviedol v súvislosti s novou závod . Recyklácia udržateľnej batérie je kľúčovým faktorom v tomto – na celom svete. “
Reklama – článok pokračuje nižšie

Recyklácia batérie sa stala veľkou témou v elektrickom automobilovom priemysle, s otázkami o tom, či kobalt nájdený v batériách EV je eticky porovnateľný, vzhľadom na to, že väčšina pochádza z baní v Kongu Dr. Dokonca aj Mercedes pripustil, že „situácia [remeselníckej ťažby] je potrebné zlepšiť“. Hoci nemecká firma zdôraznila, že vo svojom dodávateľskom reťazci spolupracuje so zodpovednou spoločnosťou RCS Global.
Keďže väčšina európskych automobilových spoločností sa do roku 2030 stane plne elektrickými, je pravdepodobné, že na dodanie zvyšujúceho sa dopytu po batériách EV bude potrebných viac recyklačných závodov.
Ak chcete získať najnovšie správy a recenzie na elektrické automobily, kliknite sem …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post