Lotus Exige Cup 380 odhalil s extra prítlakom

Lotus Lotus odhalil novú skladbu zaujatú exige, obmedzenú na 60 jednotiek na celom svete a ceny od 83 000 GBP vo Veľkej Británii s OBCHODNÝM KNIHY
Volá sa Exige Cup 380, je to hardcore verzia Exige Sport 380, hoci prevádzkuje rovnaký preplňovaný motor, 375 koní V6 ako jeho súrodenec. Výkon sa dodáva na zadné kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku. 0-60 mph sa rieši za 3,4 sekundy, zatiaľ čo maximálna rýchlosť prichádza rýchlosťou 175 mph.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie autá Dňa 2017
Je tiež o niečo ľahší ako Sport 380 pri suchu 1 057 kg. Namiesto toho sú hlavné zmeny aerodynamické – pohár 380 sa môže pochváliť novými vylepšeniami karosérie vyvinutých s asistenciou tunela na dodávku až 200 kg prítlaku pri maximálnej rýchlosti 175 mph.
3

Nové predné žalúzie pracujú prúdom vzduchu v predných oblúkoch kolies, zatiaľ čo výrezy za zadnými kolesami pracujú s leteckými čepeľami lemujúcimi zadný difúzor. Na zadnej strane sedí aj obrovské zadné krídlo, zatlačte zadnú nápravu do asfaltu. Aero zmeny dokonca zašli až tak ďaleko, ako sa redizajnovaný stierač čelného skla.
V tandeme s novými úrovňami prítlaku by sa malo zlepšiť aj mechanické priľnavosť – pohár 380 sa dodáva s 20 mm širšími zadnými pneumatikami.
V porovnaní s modelom Sport 380 sa ušetrí celkom 6,5 kg. Ako vždy, veľká časť karosérie je konštruovaná z uhlíkových vlákien, pričom kľúčovým rozdielom je nové jednodielne zadné dvere vyrobené z kompozitu a odstránenie plynových vzpier na ich podpore.
Vo vnútri je kabína zakončená viditeľnými panelmi uhlíkových väzieb a závodnými sedadlami a dverami z uhlíkových vlákien. Viac voliteľných uhlíkových prvkov môže znížiť ďalších 1 kg z celkovej hmotnosti a prístrojová doska bola mierne prepracovaná novými číselníkmi.
Čo si myslíte o Lotus Exige Cup 380? Dajte nám vedieť v komentároch!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post