Toyota Corolla Cross SUV potvrdila pre Veľkú Britániu v roku 2022

Toyota bola jedným z priekopníkov vo svete SUV s pôvodným RAV4. Spoločnosť však stále verí, že má medzery vo svojej zostave – a chystá sa vyplniť významný model týmto novým modelom, Corolla Cross.
Corolla Cross je navrhnutý tak, aby sedel popri C-HR v sortimente Toyota, hoci každé vozidlo bude mať svoj vlastný odlišný prístup. C-HR sa vždy zameriavala viac na štýl ako na úplnú praktickosť, zatiaľ čo zvislejší postoj Corolla Cross a pragmatický tvar odráža jeho umiestnenie ako plne rozvinuté rodinné SUV-súper pre podobné ako Nissan Qashqai a VW Tiguan.

Nová recenzia Toyota Corolla Cross 2022

Je dlhý 4,46 metra – takže o pár centimetrov dlhšie ako Nissan – ale rázvor kolies Toyota je o niečo kratší, na 2,64 metrov. Auto je založené na rovnakej architektúre TNGA, ktorá podporuje všetky moderné Toyota, vrátane C-HR a väčšieho RAV4.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Corolla Cross bol už nejaký čas v predaji v iných regiónoch, s rôznymi pohonnými jednotkami, ale autá Európskeho-Spec sa budú ponúknuť iba s najnovšou piatou generáciou hybridného systému Toyota. V štandardnej forme používa 2,0-litrový motor a lítium-iónovú batériu plus elektrický motor s predným namontovaným na čele 111 koní pre celkový systém systému 198 koní. To stačí na to, aby sa Corolla Cross z 0-62 mph za 8,1 sekundy.
22

Auto bude k dispozícii aj s pohonom všetkých štyroch kolies, vďaka druhému elektrickému motoru na zadnej náprave – hoci táto konfigurácia neprináša viac celkového výkonu, pretože výstup benzínu je upravený podľa toho.
Spoločnosť Toyota tvrdí, že najnovšia inkarnácia hybridného usporiadania – ktorá bude včas vyvinutá na C -HR a RAV4 – dodáva silnejší krútiaci moment a väčšiu elektrickú energiu, pričom sa neohrozuje palivová účinnosť. Toyota tvrdí, že Corolla Cross bol „prispôsobený európskym vkusom“ a zvýrazňuje úpravy vrátane inej prednej mriežky spolu s novými svetlometmi a zadnými svetlami. Vo vnútri je 12,3-palcový plne digitálny prístrojový klaster, ktorý je jedinečný pre európske modely, ako aj 10,5-palcový informačný systém, ktorý v prvom rade pre Toyota môže akceptovať aktualizácie bez vzduchu a ponúka cloudovú navigáciu a funkcie diaľkového ovládania .

Corolla Cross sa uskutoční v predaji v Európe v druhej polovici roku 2022. Zatiaľ nie je slovo o cenách, ale očakávali by sme, že sa dostane medzi C-HR a väčšie RAV4, s počiatočnou postavou približne 29 000 GBP .
Čo musí poraziť nový kríž Toyota Corolla? Pozrite sa na náš zoznam najlepších SUV v predaji teraz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post