Bezdrôtové nabíjanie elektrických automobilov: Nabíja EV bez káblových televízorov budúcnosť?

Elektrické vozidlá, taxíky a autobusy, ktoré na verejnosti na verejnosti nabíjajú batérie, sa nedávno priblížili o krok bližšie, keď v Nottinghame bola oznámená skúšobná skúsenosť s technológiou bezdrôtového nabíjania pre taxíky. Premiestnenie prišlo po oznámení vládnych plánov investovať 40 miliónov GBP do venovaného výskumu bezdrôtového nabíjania vo Veľkej Británii.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

V programe výskumu a rozvoja sa uvádza 20 miliónov GBP venovaných financovaniu projektov, ktoré skúmajú služby nabíjania pre obytné ulice, kde majitelia elektrických automobilov (EV) nemajú parkovisko mimo ulice. Zohľadnia sa káblové aj bezdrôtové služby. Niektoré spoločnosti, vrátane BMW, už ponúkajú statické bezdrôtové nabíjacie systémy, ktoré využívajú podložky, ktoré pri zaparkovaní dopĺňajú batérie vozidla.
Ešte viac 20 miliónov GBP sa vyčnieva pre statické a polo-dynamické bezdrôtové nabíjajúce služby pre úžitkové vozidlá. Videli by tieto taxíky bezdrôtovo nabíjanie batérií napríklad v radoch, alebo dodávkové vozidlá nabíjajú batérie v skladoch.
Návrhy boli obsiahnuté v rámci nedávno vydanej cesty vlády k nulovej stratégii, ktorá stanovuje, ako nové autá predávané vo Veľkej Británii od roku 2040 budú „efektívne“ emisie nula. Konkurenciu v oblasti výskumu a vývoja vo výške 40 miliónov GBP organizuje Innovate UK, rozvojová agentúra vlády a bude hľadať aplikácie, ktoré vedú k udržateľným modelom spoločnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post