Geely odhaľuje nové SUV FY11 Coupe SUV založené na platforme Volvo XC40

Chinese Auto Obrovský a majiteľ Volvo Geely odhalil nový SUV inšpirovaný kupé na základe opory najmenšieho SUV Volvo: XC40.
Tento SUV inšpirovaný kupé, ktorý bol kódovaný FY11, je tretím modelom, ktorý tento rok oznámil Geely tento rok. Spolu s nedávno ohláseným celoelektrickým salónom a novým MPV bude súčasťou taktického premiestnenia spoločnosti do nových segmentov.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Najlepšie SUV a 4×4 na nákup
FY11 je postavený na platforme kompaktnej modulárnej architektúry (CMA), ktorá je podporovaná XC40. Ako taký bude poháňaný rovnakým 2,0-litrovým štvorvalcovým turbodúchadlom benzínom, ktorý sa nachádza vo Volvo XC40 T5, ktorý produkuje 235 koní a krútiaci moment 350 Nm.
Úplné špecifikácie FY11 sú zatiaľ nevydané, ale ponúknutie jej nezíska príliš veľkú váhu nad svojím súrodencom XC40 T5, jeho výkon by mal byť podobný. Znamená to čas približne šiestich sekúnd 0-62 mph, čo je najvyššia rýchlosť 140 mph, ekonomické čísla približne 40 mpg a hodnotenie emisií približne 160 g/km CO2.
Čínsky producent tiež hovorí, že bude k dispozícii výber modelov pohonu predných kolies a pohonu všetkých kolies, čo naznačuje, že môžu byť tiež použité hnacie sily T3 a D3 s nižším špecifickým faktorom spoločnosti Volvo.
Ceny sa ešte musia potvrdiť a či sa model bude týkať Európy, je rovnako neisté. Ak sa však Geelyho globálna produktová misia pre svoj nový celoelektrický salón prenáša v celom rozsahu, FY11 by sa mohol objaviť na európskych cestách hneď v budúcom roku.
Čo máte myšlienky na geely FY11? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post