Amazon, ako aj Rivian Team pre novú dodávku elektrickej zásielky

Amazon odhalil novú, čistú elektrickú dodávku prepravy, ako aj vyvinutý v spolupráci s americkým výrobcom elektrických automobilov Rivian.
Maloobchodný obrovský cieľ je mať do konca roku 2022 10 000 nových elektrických dodávkových ciest. flotila.

Najlepšie elektrické vozidlá na nákup 2022

Amazon a Rivian ešte len neodhalia akékoľvek technické špecifikácie pre dodávku prepravy, napríklad jej výkon, prinášajú schopnosti a rozsah. Niektoré palubné inovácie boli však podrobné.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Elektrická dodávka bude fungovať 360-stupňovým videokamerovým systémom spojeným s veľkým informačným systémom, podobne ako v systéme objavenom v dizajne Tesla 3. Chuffeurs tiež dostanú „súpravu diaľnice, ako aj technológiu pomoci pre webovú dopravu“.
Dodávka je vopred zaťažená s hlasovým ovládaním Amazon Alexa a môže ponúkať online aktualizácie poveternostných podmienok, ako aj navigáciu bez použitia rúk.
Pre praktickosť je tu policový systém s tromi úrovňami, trvanlivé dvere priedely a valcový uzávierka pre zadnú dodávku. V prípade nehody sú dvere vodiča posilnené na ochranu kabíny.
Predná strana dodávky bola vyvinutá s veľkým skleníkom a retro-futuristickou fasciou podobnou ako v prípade mesta Honda E. Kolesá boli vytlačené čo najďalej do stopy dodávky, aby pomohli manévrovateľnosti a maximalizovať plochu na palube.
Nákup tejto novej elektrickej flotily s elektrickým vanom vyvíja podstatnú súčasť nového plánu zmeny klímy Amazonu, ktorý do roku 2024 bude mať na internete obrovský zdroj 80 percent svojej energie z obnoviteľných zdrojov. Toto číslo je usporiadané tak, aby sa zvýšilo na 100 percent 2030, ktorý úhľadne spadá do nasadenia zostávajúcej elektrickej flotily spoločnosti.
Vo februári Amazon viedol v Rivian investičné kolo vo výške 700 miliónov dolárov (zhruba 540 miliónov GBP). Rivian tiež získal značné investície od spoločnosti Ford, ako súčasť ponuky, ktorá uvidí, ako tieto dve automobilové firmy spolupracujú na novom elektrickom vozidle.
Rivian už odhalil dva vlastné návrhy-SUV s názvom R1S, ako aj pick-up s názvom R1T, platforma pre obidve sa pravdepodobne využije pre novú elektrickú dodávku. Firma tiež plánuje pre svoj ďalší model štýl inšpirovaný automobilom.

Čo si myslíte o tomto rekordnom poradí EV? Pochopme v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post