Myšlienka Kia GT4 Stinger na Detroit Motor Show 2014

Ak ste verili, že Kia bola iba o domácich hatchbackoch, ako aj o praktických crossoveroch, myšlienka GT4 Stinger je tu práve tu, aby zmenila vašu myseľ. Toto svalové 2+2 kupé, vystavené na motorickej show Detroit 2014, presne ukazuje, ako by mohol vyzerať súper Kia voči Toyota GT-86, ako aj výrobná verzia nebola vylúčená.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Pravdepodobne by ste mohli predpokladať, že bolo vytvorené v Kia’s Californian Studio s pomocou niektorých tradičných narážok na svalové masové vozidlá v USA. Krátky zadný previs, vypuklé zadné oblúky, ako aj kapota vŕb, ktorá sa zmršťuje okolo predných oblúkov, musia v Motor City dobre ísť dolu. Ďalšie funkcie, ako je nová mriežka nosa Tiger, ako aj vertikálne LED svetlá smerujú k jemne odlišnému jazyku v štýle v celom rozsahu.
• Detroit Motor Show 2014
Výkon pochádza z vysoko vyladenej verzie známeho 2,0-litrového preplňovaného benzínového motora T-GDI v Kia, ktorý posiela 311 koní na zadné pneumatiky Pirelli P-Zero. Rovnako sme zistili, že Stinger bude vyvinutý sám o sebe, na mieru na mieru, ktorá má všade nezávislé pozastavenie dvojitého Wishbone.
Kia vyhlasuje, že funkciou GT4 Stinger bolo vyrobiť „čistokrvné, cenovo dostupné športové auto“, a preto existuje šesťstupňová príručka namiesto oveľa náročnejšej krabičky s dvojitou stykou, ako aj back-to-to- Základy interiéru.
Kia GT4 Stinger: Interiér
Vo vnútri sú gumové rohože namiesto kobercov, potiahnite popruhy, kde by ste zvyčajne objavili kľučky dverí, ako aj žiadne stereofónne. Volant s plochým dnom, ako aj kožené vedrá sedadlá kreslí na pretekársku dráhu, zatiaľ čo sklenený poklop v zadnej časti odhaľuje malý úložný priestor.
GT4 Stinger, postavený na podvozku na mieru s nezávislým dvojitým odpružením Wishbone, má kratší rázvor kolies, akokoľvek podobný dĺžke ako Cee’d sa vyliahne, aj keď je tiež širší ako salón Optima, ako aj o 229 mm nižší ako Rio Hatch. Vlastné 20-palcové zliatiny s vložkami z uhlíkových vlákien sú vybavené 15-palcovými brzdami Brembo, zatiaľ čo všeobecná hmotnosť je 1 304 kg-len pár kilogramov ťažších ako GT-86.
Aj keď oficiálne neexistujú žiadne plány na jeho uvedenie do výroby, Kia nemohla pomôcť, ale fanúšikom plameňov špekulácií. Vyhlasuje, že Stinger GT4 „poskytuje možný a mimoriadne provokatívny pohľad na budúcnosť Kia“. Spoločnosť Kia tiež overila, že produkčná verzia svojej myšlienky GT 2011 sa bude predávať v roku 2016 – hoci stále nie je odstránená, či bude využívať rozloženie zadného alebo pohonu predných kolies.

• Kia News, ako aj recenzie • Detroit Motor Show 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post