New Aston Martin A3 Vantage Roadster inšpirovaný najstarším prežívajúcim automobilom

Aston Martin’s Division spoločnosti Aston Martin vybudoval špeciálny Vantage Roadster na počesť najstaršieho automobilu značky A3. Model obmedzený, nazývaný „A3“ Vantage Roadster, prijíma niekoľko podrobností o návrhu dizajnu inšpirovaných 100-ročným autom, a budú sa uviesť iba tri príklady.
Pôvodný A3 bol vytvorený ako prototyp v roku 1921, a ako už názov napovedá, bol tretí Aston Martin, aký bol kedy postavený. A napriek tomu, že vydáva iba 11 koní, klzké závodné telo mu umožnilo uplatniť si veľa záznamov o rýchlosti ľahkého vozidla – dokonca prepadol slávny, banked Brooklandsový okruh pri vynikajúcej priemernej rýchlosti 84,5 mph.

New Aston Martin Vantage F1 Edition 2021 Recenzia

A3 je v súčasnosti súčasťou dedičstva Aston Martin Heritage závisí od zbierky a vďaka dôkladnej a sympatickej obnove zostáva verná svojej pôvodnej továrenskej špecifikácii. Automobil sa tento rok otočí 100 rokov a nový „A3“ Vantage Roadster prišiel na počesť tohto medzníka.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Mechanicky je „A3“ Roadster Roadster identický s konvenčným autom, takže je stále vybavený 4,0-litrovým dvojitým Turbo V8 s hmotnosťou 503 k 4,0 litru s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Model s obmedzeným bežím však obsahuje množstvo exkluzívnych dizajnových dotykov.
12

Astonova divízia Q si vybrala čiernu vonkajšiu farbu a záblesky ručne letového hliníka v podobnom žile ako pôvodný A3, ktorá tiež využívala tmavú farbu a holé hliníkové panely. Ecurie Bertelli – významný špecialista na predvojnové Astons – bol zaradený do dokončenia hliníkových detailov automobilu, ktoré zahŕňajú nové panely mriežky a krídlové panely.
Existujú tiež jemnejšie nostalgické dotyky, ako napríklad odznak Aston Martin Heritage, štvorcová sieťová mriežka a sedlová kožená kapota, ktoré čerpá z modelu z roku 1921. Objavujú sa aj bronzové brzdové stromi.
Vo vnútri sa architektúra kabíny nezmení, ale existuje oveľa viac klasických odznakov, vrátane vyrazeného loga dedičstva na stredovej konzole a vyšívaného vyšívaného skriptu Aston Martin medzi sedadlami.
Samotné sedadlá sú mikro-perforované, kalované predmety s akcentmi kože gaštanovej hnedej kože. Najvýraznejšími doplnkami sú však nové rotačné číselníky na prístrojovej doske, ktoré boli špeciálne obsadené z mosadze pre vintage vzhľad.
Objednávky sú teraz otvorené pre „A3“ Vantage Roadster, ale ceny nie sú známe. Vzhľadom na to, že automobil je obmedzený na tri príklady, možno očakávať podstatnú prémiu oproti konvenčným výhodám.

Kliknite sem pre náš zoznam najlepších športových automobilov v predaji Ideálne teraz …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post