Lister Jaguar ‘Knobbly’ Road-Legal Classic Racer odhalil

po novinkách minulý rok, že spoločnosť Lister Motor Company sa vráti, firma oznámila úplnú špecifikáciu oživeného pretekárskeho automobilu Lister Jaguar „Knobbly“. Vyrábajú sa dva varianty kultového modelu, jedna pre vyhradené používanie tratí a druhá, ktorá bude legálna cestná.
• LISTER Automobily na návrat
Reklama – článok pokračuje nižšie

Lister prezývaný „Knobbly“ vďaka svojej vyrezávanej a svalovej karosérii oznámil počiatočné ceny vo výške 259 000 GBP a 249 000 GBP – plus daň – pre cestu a trať. Pôvodné modely z 50. rokov 20. storočia je známe, že v aukcii získavajú až 1,2 milióna GBP.
Mechanicky budú nové Lister Jaguars vybavené rovnakým motorom typu Jaguar, ktorý sa používa v pôvodných modeloch. V závodných špecifikáciách sa 33-litrový motor vyvíja 330 koní a je schopný zasiahnuť najvyššiu rýchlosť 181 mph. Tradičná ručne postavená konštrukcia zostane v jadre nových Lister Jaguars, pričom každý model je zostavený tak, aby vyhovoval konkrétnym požiadavkám každého zákazníka.
Oživený model príde s úplne novým, továrenským schváleným, vstupom do historického závodu v dodatku FIA/HTP, bez rizika nákupu neuveriteľných uznávaných replikových automobilov. Počiatočná výroba bude extrémne obmedzená, pričom 50 percent tohtoročného výrobného behu sa už predáva. Prvé modely opustia továreň Cambridgeshire v apríli.
• Najväčšie jaguáre vôbec

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post