Motoristka so 42 bodmi stále jazdou

, ženská vodička z Isleworthu v Londýne, sa zaoberala hodinami na 42 bodov za vodičský preukaz za niečo v roku 2012, ale podľa Inštitútu pokročilého inštitútu sa však umožnilo riadiť Motoristi.
Motorista, ktorý sa zaoberal celkovo od mája do decembra minulého roka, ukázali údaje z DVLA. Tresty sa získali za siedmimi rôznymi udalosťami so šiestimi bodmi zakaždým, pretože neposkytli informácie o totožnosti vodiča.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Vodiči sa zvyčajne zaoberajú zákazom zhromaždenia 12 bodov za tri roky. Tento ovládač však bol povolený naďalej jazdiť. Rovnako ako ona nebola jediná, pretože čísla odhalili horných 20-licenčných držiteľov bodov.
Druhým v zozname bol mužský vodič z Warringtonu, Cheshire, ktorý sa zaoberal celkovo 36 bodov, všetko za jazdu bez poistenia. Rovnako ako chlap z Southend, Essex, bol zachytený 12 -krát medzi marcom 2011, ako aj v auguste 2012.
Generálny riaditeľ IAM Simon Finest povedal: „IAM nemá sympatie voči majiteľom, ktorí sa odmietajú odhaliť totožnosť vodiča, ako aj by sme privítali naliehavú konzultáciu o nových metódach, ktoré by s týmto problémom ponúkli. Vodiči musia očakávať, že 12 bodov znamená zákaz alebo celý systém sa rozpadne. “
Súdy HM, ako aj služba tribunálov vysvetlili, že dôvodom, prečo vodiči, ktorí nedostávajú zákaz, bola zmesou uváženia sudcov, ako aj problémom o zdieľaní údajov s DVLA.
„Magistráti môžu využívať svoju diskrečnú právomoc na nevynútenie zákazu jazdy, ak by to urobilo pozoruhodné ťažkosti, ako napríklad strata úlohy alebo schopnosť starať sa o závislých. Pokuta sa bude stále uplatňovať, “vysvetlil hovorca.
„Problémom s zdieľaním údajov je ovplyvnených iba veľmi málo situácií, pretože s DVLA starostlivo spolupracujeme na tom, aby sme to vylepšili.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post