Audi rs q e-tron, ktorý zasiahol 2022 Dakar Rally

Audi, odobral zábaly svojho vyzývateľa na zhromaždenie 2022 Dakar Rally: Electric SUV Range-Extender s názvom RS Q E-Tron.
Pod kovom kombinuje technológiu z dvoch predchádzajúcich programov Audi Motorsport. Automobil je poháňaný tromi jednotkami generátorov motora (MGU) typu používaného v aute Audi Formula E, ktoré čerpajú energiu z batérie 50 kWh.

Nové 395 koní Audi Rs 3 Hathback s cenou od 50 900 GBP

Podľa vedúceho rozvoja Audi Sport Stefan Dreyer: „Pokiaľ ide o hnaciu jednotku, sme už dosiahli účinnosť viac ako 97 % v receptúre E. Nie je veľa priestoru na zlepšenie.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

„Situácia je iná s batériou. Tu leží najväčší rozvojový potenciál pre elektromobilitu všeobecne. To, čo sa učíme z tohto veľmi náročného projektu, bude prúdiť do budúcich výrobných modelov Audi. “
Nabíjanie v pravidelných intervaloch nie je možné v vzdialenom púštnom teréne rally, takže RS Q E-Tron má tiež benzínový motor TFSI z automobilu RS 5 DTM na palube, ktorý nabíja batériu na cestách. Regeneratívne brzdenie tiež prispieva k udržaniu batérie vozidla v pohybe.
Maximálny výkon z Electric Motors je 670 koní, ale podľa Audi „, koľko z toho sa môže použiť počas zhromaždenia Dakar, organizátori stále dokončujú“. Výkon sa odosiela na kolesá cez jediný predný prevod, zatiaľ čo predné a zadné nápravy nie sú mechanicky spojené. Namiesto toho softvér riadi distribúciu krútiaceho momentu a vytvára to, čo Audi opisuje ako „virtuálne a voľne konfigurovateľné stredové diferenciály, ktorý má pozitívny vplyv na uloženie hmotnosti a priestoru požadovaného pri prophároch a mechanický diferenciál“.
Na volante RS Q E-Trons, keď sa rally začne v januári 2022, bude Stéphane Peterhansel (víťaz Dakaru šesťkrát na bicykli a osemkrát v aute), Carlos Sainz (dvojnásobný majster svetovej rally. a trojnásobný víťaz Dakar) a Mattias Ekström (dvojitý majster DTM a majster sveta Rallycross v roku 2016).
Teraz si prečítajte našu recenziu na novom automobilovom automobilovom rally Bowler Defender …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post