New Koenigsegg Gemera je štvor sedadla, 1 700 koní, 1,4 milióna GBP Hypercar

Koenigsegg spustil nový, stredne motorový Grand Tourer, ktorý konkuroval nedávno uvedeného McLaren GT. Je to Gemera, je to štvor sedadlový plug-in hybridný hypercar, ktorý dokáže pokryť sprint 0-62 mph za 1,9 sekundy na ceste k najvyššej rýchlosti 248 km / h. Výroba bude obmedzená iba na 300 jednotiek.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Gemera je poháňaná interným hybridným elektrickým hnacou jednotkou spoločnosti Koenigsegg, ktorá má kombinovaný výstup 1 700 koní a krútiaci moment 3500 Nm. Systém obsahuje stredne namontovaný dvojmotorový benzínový motor s dvojitým turbodúchadlom (ktorý sám produkuje krútiaci moment 600 koní a 600 Nm momentu), batériu 16,6 kWh a tri elektrické motory-jeden pre každé zadné koleso a jeden pre jedno predná náprava.

Aké je najrýchlejšie výrobné auto na svete?

Koenigsegg nazval svoj malý, ale výkonný trojvalcový benzínový motor, malý priateľský gigant. Spoločnosť tvrdí, že má odhadovanú spotrebu paliva o 15–20 percent menej ako štandardný 2,0-litrový štvorvalcový benzínový motor s priamym vstrekovaním a variabilné načasovanie ventilu. Emisie studeného štartu sú tiež 60 percent zlepšené oproti konvenčnému motoru.
20

Ako voľný motor, namiesto toho, aby bol ovládaný vačkovým hriadeľom, sú príjmy a výfukové ventily priateľského gigantu ovládané počítačom a sériou hydraulických ovládačov. Systém môže nezávisle otvoriť a zatvárať ventily v závislosti od jazdných podmienok, v kombináciách, ktoré buď maximalizujú výkon, regulujú emisie, alebo minimalizujú spotrebu paliva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post