Jaguar Land Rover začína testovať autonómne automobily na britských cestách

Jaguar Land Rover, ktorý začal testovať časť a plne autonómne automobily na uliciach Veľkej Británie a potvrdil, že skúšky budú pokračovať v roku 2018.
Spoločnosť JLR, ktorá vytvára časť projektu Autodrive vo Veľkej Británii 20 miliónov GBP, testuje celý rad nových technológií vrátane automobilov, ktoré sa môžu navzájom rozprávať, aby zlepšili bezpečnosť. Autonómne modely Jaguar a Land Rover, ako aj komunikáciu s automobilmi, môžu rozpoznať cestnú infraštruktúru, ako sú značky a semafory.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Všetko, čo potrebujete vedieť o autách bez vodiča
Nick Rogers, výkonný riaditeľ JLR pre produktové inžinierstvo, povedal: „Testovanie tohto projektu s vlastným riadením na verejných cestách je také vzrušujúce, pretože zložitosť životného prostredia nám umožňuje nájsť robustné spôsoby, ako v budúcnosti zvýšiť bezpečnosť ciest.“
3

Zatiaľ čo vízia firmy v budúcnosti bude zahŕňať plne autonómne vozidlá, sú to tiež skúšajúce poloautonómne prvky, ktoré majiteľom umožnia udržiavať dôležitú úroveň angažovanosti. JLR tvrdí, že jeho systémy urobia s vlastným riadením automobilového života „v najširšom rozsahu skutočného života, v prostredí jazdy a terénu v teréne“.
Mestské skúšky sa začali v Coventry minulý týždeň, keď sa mesto pripojilo k 12 ďalším miestam, ktoré vykonávajú podobné testy po celom svete. Spoločnosť JLR otestuje svoje automobily vo všetkých poveternostných podmienkach, pri nákupe, aby získala najširšie a mnoho vhodných údajov pre skutočné situácie.
„Použitím vstupov z viacerých senzorov a nájdením inteligentných spôsobov spracovania týchto údajov získavame presný technický prehľad o priekopníkovi automobilovej aplikácie týchto technológií,“ uviedol Rogers. „Podporujeme inovatívny výskum, ktorý bude neoddeliteľnou súčasťou infraštruktúry, technológie a právneho prostredia potrebného na to, aby sa inteligentné autá s vlastným riadením v priebehu nasledujúceho desaťročia stali realitou.“
Kedy si myslíte, že autonómne automobily sa stanú normou pre každodenných vodičov? Povedzte nám nižšie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post