Kocoviny vám môžu urobiť nebezpečné riadenie

Nová akademická štúdia odhalila, že kocoviny majú negatívny vplyv na našu schopnosť riadiť.
V metaanalýze 11 existujúcich akademických štúdií vedci z University of Bath objavili „schopnosť ovládať vozidlo, merané odchýlkou ​​od stanoveného kurzu, bola narušená“ po noci „silného pitia“, a to aj raz málo Alebo v systémoch subjektov nezostal žiadny alkohol.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

• Aký je limit pohonu nápojov?
Hlavný autor správy, Dr. Sally Adams, opísal kocoviny ako „vážne následky na výkon každodenných aktivít, ako je jazda“, zatiaľ čo jej hlavný autor Craig Gunn vysvetlil kocovinu k „horšiemu koncentrácii a zamerania, zníženej pamäti a minimalizovanej reakcii časy “. Jedna z analyzovaných štúdií zistila, že reakčné časy boli u subjektov Hungover takmer o 20 percent pomalšie.
Vedci vypočúvali akademické databázy pojmov, ako je „intoxikácia alkoholu“ a „účinky na ďalší deň“, pričom za posledných 40 rokov umiestnili 770 štúdií. Z toho bolo len 11 zistených, že má dostatok údajov na dôkladné preskúmanie.
Na záver vedci zvažovali, že zatiaľ čo veľa spoločností má politiky, ktoré vylučujú intoxikáciu alkoholu na pracovisku, v určitých odvetviach „zamestnávatelia by mohli urobiť dobre, aby zvážili revíziu usmernení v bezpečnostných dôvodoch“.
• Najlepšie dychové spoločnosti v predaji
Ale zatiaľ čo nákladné spoločnosti a taxislužby môžu chcieť zaviesť anti-Hangoverové doložky, „manažérske rozhodnutia“ a niektoré zručnosti v oblasti riešenia problémov sa nezistili, že sú narušené ťažkým pitím predchádzajúcu noc.
Súčasný limit pohonu nápojov v Anglicku, Walese a Severnom Írsku je 80 miligramov alkoholu na 100 ml krvi, zatiaľ čo Škótsko je prísnejšie a stanovuje limit 50 mg. Odporúčania NHS je, že telo trvá tri hodiny, kým sa alkohol rozbije v pohári 250 ml vína a dve hodiny na spracovanie pinty piva s normálnou pevnosťou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post