Častné pneumatiky, ktoré ohrozujú životy motoristov, rady varujú

vodiči ohrozujú nebezpečenstvo nákupom čiastočných pneumatík, pričom takmer polovica z nich sa ponúka v niektorých oblastiach, ktoré nespĺňajú právne normy, rady majú rady, rady majú Varované.
Miestne orgány, ktoré zakrývajú nečestných maloobchodníkov, zaznamenali, že sa čiastočne opotrebované pneumatiky ponúkajú s vážnymi defektmi, nebezpečnými opravami a nepresným označovaním, pričom niektoré z tých, ktorí sa predávajú, sa ukázali ako takmer 30 rokov.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• Auto odhaľuje test pneumatiky na celú sezónu
Regionálna vládna asociácia (LGA), ktorá zastupuje rady v Anglicku a vo Walese, nalieha na vodičov, ktorí kupujú druhú ruku, aby zabezpečili, že sú v skvelom stave a majú správne označovanie „čiastočne noseného“, ktoré ich určuje ako za to, že boli skontrolované a spĺňanie právnych požiadaviek.
Je legálne nakupovať a ponúkať čiastočné pneumatiky vo Veľkej Británii, ale nesmie byť poškodený žiadnym spôsobom a zostane na nich najmenej 2 mm hĺbky dezénu. Zákonný limit pre behúň pneumatík na aute je 1,6 mm, ale motoristom sa vo všeobecnosti odporúča upraviť svoje pneumatiky, keď dosiahnu 3 mm.
Podľa najnovších vládnych údajov bolo zabitých 17 ľudí a 719 zranených v hlásených nehodách vo Veľkej Británii v roku 2017, v ktorých prispeli k nelegálnym, chybným alebo nedostatočným vytlačeným pneumatikám.
S viac ako piatimi miliónmi čiastočne nosených pneumatík sa ponúka každý rok v Spojenom kráľovstve, LGA varuje aj riskantných maloobchodníkov, že ak sa zistí, že porušujú zákon Trestné stíhanie, ktoré vedie k pokute alebo dokonca k trestu odňatia slobody.
• Najlepšia hĺbka pneumatiky a tlakové meradlá
Cllr Simon Blackburn, predseda rady bezpečnejších a silnejších susedov LGA, uviedol: „Lacné využívané pneumatiky môžu byť príťažlivé na nákup, ale ak nemajú správne legálne označenia, motoristi by mohli nevedomky kúpiť nezákonné pneumatiky, ktoré by mohli prispieť k veľkej nehode . “
Blackburn odporučil kupujúcim, aby šli k úctyhodnému obchodníkovi a hľadali akékoľvek trhliny, slzy alebo hrudky.
Rac Patrol roku Ben Aldous dodal: „Dôrazne odporúčame vodičom, aby skontrolovali behúň a tlak svojich pneumatík aspoň keď štrnásť dní a pred dlhšou cestou, aby sa ubezpečili, že sú v skvelom stave. Pomôže to zabezpečiť, aby ich vozidlá zostali na cestách a môžu sa rýchlo zastaviť, kedykoľvek to bude potrebné. “

Veríte tomu, že pneumatiky s čiastočne stojacimi ohrozujú vodičov? Pochopme v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post