Rada pre automobilové parkovanie Rady Soar

Rady v Anglicku v Anglicku v minulom roku zarobili viac ako 411 miliónov GBP, podľa údajov vlády. Toto je podpora 53 miliónov GBP v predchádzajúcom roku.
Zatiaľ čo zisky z parkovania automobilov stúpali o 14,9 %, množstvo peňazí vynaložených radami na bezpečnosť na cestách, vzdelávanie a bezrizikové trasy do inštitúcie klesli o 18 %, zo 127,5 milióna GBP v roku 2011 na 105 miliónov GBP v minulom roku.
Reklama – článok pokračuje nižšie

Podľa čísel Rady v londýnskej oblasti zhromažďovali najviac peňazí. Westminsterská rada sa prehnala o 38 miliónov GBP (o 8,7 % v predchádzajúcom roku), ako aj Kensington a Chelsea zaznamenali v roku 2011 o 31 percent, čím sa zvýšila na 27,5 milióna GBP.
Mimo Londýna boli najväčšími tvorcami peňazí Brighton a Hove Council – vyberali 13,7 milióna GBP za tento rok. Newcastle na poplatkoch Tyne sa medzi rokom 2011 a 2012 takmer zdvojnásobil na 6,2 milióna GBP.
„Rady dosahujú rekordné zisky z parkovania a zároveň znižujú náklady na bezpečnosť na cestách v službách zachraňujúcich život, ako je vzdelávanie pre mladých vodičov, školenie cyklov, ako aj bezrizikové trasy do škôl,“ povedali pokročilých motoristov (IAM).
Regionálna vládna asociácia (LGA) reagovala na kritiku IAM. „Rady míňajú miliardy libier ročne na dopravné služby, ako aj v súčasnosti čelia všeobecnému rozpočtovému plánu až do výšky 33 percent, ako aj zníženie rozpočtu na údržbu diaľnice o 442 miliónov GBP,“ uviedol hovorca.
„To znamená, že majú omnoho menej, čo míňajú na cestách, ako aj na dopravných iniciatívach. Prebytky z príjmov z automobilového parkovania pomáhajú znížiť vplyv týchto škrtov, pretože sa musia minúť na dopravné služby, “dodal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post