„Manažment JLR Management Roy-Gound je v prevádzke“

, už sme to očakávali, ale správy generálneho riaditeľa JLR Sir Ralf Speth je stále seizmickou udalosťou v automobilovom priemysle vo Veľkej Británii. Sedí na vrchole spoločnosti, ktorá zamestnáva okolo 40 000 ľudí na celom svete, z ktorých takmer 35 000 je vo Veľkej Británii. Bez jeho vedenia by Land Rover a Jaguar neboli dnes tým, čím sú: závisť ostatných výrobcov automobilov po celom svete.
Reklama – príspevok pokračuje nižšie

Pre Speth to však bola jazda na horskej dráhe. Mimoriadne maximá s uvedením niektorých oslnivých nových automobilov (vrátane štyroch ocenení automobilového expresného automobilu roka počas jeho pôsobenia) a oveľa nedávno niektoré vážne ťažké časy. Spoločnosť opúšťa na oveľa lepšom mieste, ako keď sa stal generálnym riaditeľom v roku 2010, ale ešte stále treba čo robiť, v neposlednom rade pri zlepšovaní spoľahlivosti a služieb.
• Najlepšie SUV na nákup
Ale tu začína manažérske kolotoči s rozsiahlymi dôsledkami. Na prácu bude veľa interných kandidátov, vrátane Rising Automobile Express Brit Brit Star a súčasného inžinierskeho riaditeľa JLR Nick Rogers (sám Speth má inžinierske zázemie). Bývalý Land Rover MD a teraz generálny riaditeľ spoločnosti Lotus Phil Popham musia byť na zozname – hoci by to bolo ťažké odísť.
Auto Express Hall of Fame Inductee Mike Manley už bol poukázaný na správy. V súčasnosti je generálnym riaditeľom spoločnosti FCA, ale nebude prevádzkovať kombinovanú spoločnosť FCA/PSA. Mikeov úspech na FCA a Jeep sa nezostane bez povšimnutia; Mohol by byť presne to, čo JLR potrebuje.
Aj tento týždeň má Aston Martin nového predsedu. A bývalá generálna riaditeľka sedadla Luca De Meo bola konečne potvrdená ako nový šéf Renault. To je nesmierne významné; Francúzska značka vykazuje skvelé znamenia do budúcnosti a keď je niekto taký dobrý ako de Meo pri kormidle, je to ešte oveľa vzrušujúcejšie.
Takto je zásadné získanie ideálneho generálneho riaditeľa, pretože spoločnosť PSA overila, keď vymenovala Carlosa Tavaresa v roku 2014. Jeho značky sa odvtedy nepozerali späť. Veľa šťastia Tata pri hľadaní nástupcu Spetha, čo je kľúčová úloha pre JLR a Spojené kráľovstvo.
Ako si myslíte, že budúcnosť JLR musí vyzerať? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post