Technická firma britskej techniky odomkne tajomstvo nabíjania EV v sekundách

Revolučný materiál, ktorý môže spôsobiť, že nabíjanie elektrického automobilu je tak rýchly, ako sa vyplňuje palivom. Vedecký prielom SuperCapacitor, ktorý oznámil rozšírená optika so sídlom v Spojenom kráľovstve, by mohla zaniknúť existujúci technológiu batérií a transformovať trh EV.
Nový materiál hodnotil odborníci na University of Surrey a University of Bristol, pričom ich analýza odhaduje, že je 1 000 -krát oveľa účinnejšia ako súčasné superkondenzátory.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

• BMW, Ford, VW a ďalšie na vytvorenie veľkej európskej nabíjacej siete EV
Inžinieri teraz pracujú na výrobe prototypu, ktorý by poskytol automobilu 150 kilometrov od dobíjania, ktoré trvá sekundy – rovnako ako benzínové alebo dieselové čerpadlo – namiesto v súčasnosti potrebných hodín.
Dr. Donald Highgate, technický riaditeľ spoločnosti Augmented Optics, povedal: „Ak sú napoly také dobré, ako si myslíme, že sú, a s oveľa väčším počtom skúseností môžu prevziať úplne. Narušujúce, áno – pre výrobcov automobilov by to bol hrozný šok – ale automobily by mohli byť postavené na rovnakých továrňových linkách. “
• Najlepšie elektrické automobily v predaji
V súčasnosti nemôžu supercapacitori držať nabíjanie tak efektívne ako batérie, pričom niektoré existujúce príklady sa používajú na autobusoch v Číne, ktoré si vyžadujú nabíjanie každé tri míle. Nový materiál ich priblíži k skladovacej kapacite lítium-iónovej batérie, ale s ďalšími výhodami okamžitého nabíjania a lacnejších výrobných nákladov.
Ak bude prototyp úspešný, verí sa, že testovacia mulica, ktorá používa superkondenzátor ako zdroj energie, by mohol byť v prevádzke už v budúcom roku.
Ian Hamerton University of Bristol, vedec projektu, povedal: „Aj keď sme sa spočiatku nepozerali na automobilový priemysel, keď prišli výsledky, ukázalo sa, že automobilový priemysel by mohol byť jedným z prvých, ktorý to prijal technológia. “
Nový materiál je vhodný na hromadnú výrobu s cieľom vytvoriť továreň na výrobu systému na výrobu systému. Ako ďalšia výhoda sa môže formovať do rôznych tvarov, vďaka čomu je oveľa všestrannejšia v dizajne ako konvenčný batéria.
Kúpili by ste si elektrický automobil, ak by ste ho mohli nabíjať v sekundách? Dajte nám vedieť nižšie …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post