Nissan Axes GT-R v Európe a Veľkej Británii nad politikou hluku

Nissan potvrdil, že do konca marca zastaví výrobu svojho športového vozidla GT-R pre európske trhy vrátane Veľkej Británie.
V oficiálnom vyhlásení zaslanom spoločnosti CAR Express značka uviedla: „13 rokov po jej európskom úvode ako ikona dostupného automobilového vysokého výkonu, môžeme potvrdiť, že európska výroba GT-R sa skončí v marci 2022 z dôvodu nového EÚ a Veľkej Británie Politiky šumu v jazde začínajúce 1. júla 2022. “
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Verzia generácie R35 Generation Sports Sports Car All-Wheel Drive, prezývaná Godzilla, prišla na európsky trh v roku 2009, aby konkurovala automobilom, ako je Porsche’s 997-Generation 911 Turbo.

Najlepšie supercars 2022

Auto spočiatku vyrábalo 480 koní zo svojho 3,8-litrového Twin-Turbo V6 a stanovilo nové štandardy, keď sa týkalo výkonu-a ceny, ktorá sa predáva od pouhých 54 495 GBP. Napriek rôznym faceliftom počas svojho času v predaji a nárastu moci na maximálne 592 koní vo Veľkej Británii s poslednými 180 095 GBP GT-R NISMO, súperi, ako napríklad Turbo 911, zaznamenali dve po sebe nasledujúce generácie.
Teraz sa potvrdila, že výroba sa skončí, ale Nissan ešte musí oznámiť, či bude na svojom mieste All-Electric Legess a bude mať na sebe známy odznak GT-R. Vzhľadom na dôraz značky na pragmatické rodinné stroje a efektívnosť prostredníctvom elektrifikácie nie je známe, či budúce športové vozidlo pre Európu zapadá do plánov spoločnosti Nissan.
Značka práve uviedla na trh nové športové vozidlo s pohonom zadných kolies v Severnej Amerike a Ázii vo forme 400Z, ktoré sa nebude predávať vo Veľkej Británii alebo Európe.
Odchádzajúci GT-R sleduje dlhú radu „Skylines“, ktoré všetky nosili odznak GT-R a siahal späť do roku 1969.
Rovnako ako GT-Rs pred ním, aj toto označenie modelu R35 vyrezalo výklenok ako preferovaný s tunermi, 3,8-litrový preplňovaný motor s preplňovaným reagujúcim na vylepšenia, pričom niektoré ladiace firmy extrahovali oveľa viac ako 1 000 konghp z motora po silnom prepracovaní.
Bez výmeny na obzore a európskej výrobe obmedzené na týždne nie na mesiace, zákazníci, ktorí hľadajú najvyššie vozidlo Nissan Performance, možno bude musieť získavať automobily zo zásob.
Značka už neuvádza zoznam GT-R medzi rozsahom online, pričom auto nie je uvedené na zozname modelov na svojom konfigurátore.

Teraz si prečítajte Elektrifikáciu Nissan’s Electrification Drive, s 15 novými EV na spustenie do roku 2030 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post