Budúcnosť grantu na elektrické vozidlá v pochybách, keď sa objaví 2035 zakážte

Budúcnosť britského zásuvného grantu (PICG) – ktorá vidí vládne dotácie, ktoré vyrazia 3 500 GBP z ceny nového elektrického vozidla – vyzerá čoraz viac neistejšie , nasledujúce vyhlásenia dvoch ministrov vlády, ktorí spochybňujú tento systém, ktorý sa má v marci 2020 skončiť v predvolenom nastavení.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Je to napriek zákazu predaja nových benzínových a naftových vozidiel, ktoré sa predávajú od roku 2040 do roku 2035, a rozširovanie zákazu na hybridy a plug-in hybridy (PHEVS).
• Čo je grant na doplnenie automobilu
Budúcnosť ministra dopravy ministra dopravy, George Freeman, povedal, že spoločnosť Car Express, že grant bol vždy zamýšľaný, „naštartovať skorý trh s elektrickými vozidlami a financoval viac ako 200 000 elektrických vozidiel vrátane čistej elektrotechniky a plug-in hybridov“. Freeman zdôraznil údaje zo spoločnosti výrobcov motorových motorov a obchodníkov (SMMT), ktoré v januári vykazovali 204 % nárast predaja EV v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka.
Freeman dodal: „Ale ako sa znížia ceny týchto automobilov, je najlepšie, aby vláda zabezpečila hodnotu za peniaze pre daňovníka a zároveň zameriava našu podporu na modely nulových emisií.“
Zlepšujúca popularita elektrických automobilov, ktoré prinášajú zníženie cien, je však neistým budúcim trendom. Tvorcovia automobilov sa snažia obrátiť zisk z elektrických automobilov, pričom Mike Hawes, generálny riaditeľ SMMT, opisujúci EV ako „všeobecne stratových vodcov“ pre firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post